18:00 Dr. Varga Sándor (Szegedi Tudományegyetem) előadása: A mozdulat jelentése, a tánc szerepe. - A tánc funkciója és jelentése más és más lehet különböző történelmi korokban, különböző társadalmi és kulturális környezetben, különböző élethelyzetekben. Az előadás a Kárpát-medencei népek hagyományos és tánckultúráját vizsgálva ezekre a változó szerepekre és jelentésekre, és az egymástól gyökeresen eltérő értelmezési lehetőségekre hívja fel a figyelmet.
20:00 A Mentés Másként Trió és a Nyenyere Egylet moldvai és gyimesi táncháza - Mentés Másként Trió: Koncertjükön eredeti népdalok, táncdallamok, historikus énekek és versmegzenésítések csendülnek fel. A trió tagjai: Fábri-Ivánovics Tünde – Szeged Kultúrájáért Aranygyűrűvel kitüntetett, Vass Lajos nagydíjas népdalénekes, a NépművészetIfjú Mestere díj kétszeres tulajdonosa, népi ének tanár, Lipták Dániel – Népművészet Ifjú Mestere díjas, Halmos Béla Vándordíjas népi hegedűs, népi hegedű tanár, Fábri Géza - Mediawave életműdíjas kobzos (népi pengetős hangszerek, ázsiai pengetősök), Bács-Kiskun Megye Művészeti díjas, népzenetanár. Nyenyere egylet: A Nyenyere Egylet 2006-ban alakult Szegeden, a környék – a Dél-Alföld – mára letűnt népzenéjének újraélesztése céljából. Repertoárjuk időközben csángó népzenével, moldvai és gyimesi tánc alá való muzsikával is bővült. A zenekar tagjai: Zombori Györgyi (ének, tekerő), Bede Ádám (esz-klarinét, furulya, kaval), Tóth Antal (tekerő, koboz), Tolna Péter (tekerő, dob, ütőgardon).
Cambridge és Szeged városok 2017-ben ünneplik testvérvárosi kapcsolatuk 30. ünnepi évét.
Ebből az alkalomból Szeged képviselője Cambridge város meghívására, a Mentés Másként Együttes, akik immáron 7 éve ápolják aktív kulturális együttműködésüket az angliai egyetemi központ különböző szereplőivel, intézményeivel.
Aki teheti, vegyen rész a pazar koncerteken és bátran álljon be a táncba!